Публичното представяне на Сабрие Тайфи Сапунджиева е изготвено в качеството й на кандидат за член на Комисията за защита от дискриминация. 

Представянето на госпожа Сапунджиева е изпратено за  преглед и коментар на 21.07.2017  г.  Към 24.07.2017 г. не сме получили отговор и коментари от кандидата по публичното й представяне.

 

ЛИЧНА ИНФОРМАЦИЯ

  1. Име: Сабрие Тайфи Сапунджиева

 

  1. Дата и място на раждане: Родена на 22.10.1956 г. в Якоруда

Източник: www.comdos.bg

 

  1. Семейно положение: Семейна, с две деца

Източник: Автобиография, публикувана на интернет страницата на Народното събрание съгл. Процедурните правила.

 

  1. Владеене на чужди езици:

Владее руски и английски език.

Източник: Автобиография, публикувана на интернет страницата на Народното събрание съгл. Процедурните правила.

 

  1. Образование:

1997 г.                           Магистър по право от Югозападен университет „Неофит Рилски“ – Благоевград. Среден успех от следването Мн. добър /5.22/; среден успех от държавен изпит Мн. добър /4.67/

1976 г. – 1982 г.             Инженер по вътрешна архитектура и мебелно производство от Лесотехническия университет. Среден успех от следването Добър /4.00/; среден успех от държавен изпит Добър /4.25/

Източник: Автобиография, публикувана на интернет страницата на Народното събрание съгл. Процедурните правила.

ПРОФЕСИОНАЛНА ДЕЙНОСТ

 

  1. Текуща длъжност: съветник на зам.-председателя на ПГ на ДПС Хамид Хамид

Източник: Автобиография, публикувана на интернет страницата на Народното събрание съгл. Процедурните правила.

 

  1. Кариерно развитие:

Октомври 2014 г.- до момента      Съветник на зам.-председателя на ПГ на ДПС Хамид Хамид

Октомври 2013 г. – август 2014г. Заместник-министър на правосъдието

Юни 2011 г. – октомври 2013 г.    Член на КПУКИ

Април 2011 г. – октовмри 2013     Зам.-председател на ЦИК

Януари 2010 г. – юни 2011 г.        Експерт към ПГ на ДПС

2009 г. – 2010 г..                             Директор на Дирекция „Правна“ към НБ КСРС

2005 г. – 2009 г.                              Заместник-министър на правосъдието

2002 г. – 2005 г..                             Секретар на Президента по юридическите въпроси

2007 г. – 2011 г.                              Член на ЦИКМИ

2007 г. – 2011 г.                              Член на ЦИК за избор на членове на ЕП от РБ

2007 г. – 2009 г.                              Член на ЦИК за избор на членове на ЕП от РБ

2006 г.                                             Член на ЦИК за избор на Президент и Вицепрезидент на Република България

2005 г. – 2009 г.                              Член на ЦИК за избор на 40-то Народно събрание

2003 г. – 2007 г.                              Член на ЦИКМИ

1999 г. – 2002 г.                              Адвокат в адвокатска колегия – Благоевград

1986 г. – 1998 г.                              Директор на Младежки дом – Якоруда

1982 г. – 1986 г.                              Главен технолог и началник производство в Дървообработващ завод – Якоруда

1980 г. – 1982 г.                              Технолог ЗДМ Якоруда

1976 г. – 1989 г.                              ТКК – ЗУКВРС – гр. Гоце Делчев

Източник: Автобиография, публикувана на интернет страницата на Народното събрание съгл. Процедурните правила.

ИМУЩЕСТВО И ОБЩЕСТВЕНО ПОЛОЖЕНИЕ

  1. Кандидатът не е попълнил Декларация за имотно състояние и произход на средствата за придобиване на имущество по модела на Български институт за правни инициативи.

 

  1. Декларации, подадени по реда на Закона за публичност на имуществото на лица, заемащи висши държавни и други длъжности по години:

2006

2007

2008

2013, при встъпване в длъжност

2013, при освобождаване от длъжност

 

  1. Данни от Имотен регистър към Агенция по вписванията.

3.1. Служба по вписванията – Разлог за периода от 01.01.1992 г. до 20.07.2017 г.

Пореден № по справката 1
Книга ВПИСВАНИЯ
Тип Акт Договор за доброволна делба
Година 2011
Страни Съделители – Ибрахим М.Сапунджиев
Съделители – САБРИЕ ТАЙФИ САПУНДЖИЕВА
Съделители – физическо лице
Съделители – физическо лице
Съделители – физическо лице
Съделители – физическо лице
Изключителен собственик(Частна собственост) – физическо лице
Имот(вид, адрес) Поземлен имот с площ 3835.000 кв. м., гр.Разлог, местност – ТИШЕТО, обл. БЛАГОЕВГРАД
Страни Съделители – Ибрахим М.Сапунджиев
Съделители – САБРИЕ ТАЙФИ САПУНДЖИЕВА
Съделители – физическо лице
Съделители – физическо лице
Съделители – физическо лице
Съделители – физическо лице
Изключителен собственик(Частна собственост) – физическо лице
Изключителен собственик(Частна собственост) – физическо лице
Имот(вид, адрес) Поземлен имот, с площ  – 1220.000 дка, гр.Разлог, местност – ТИШЕТО, обл. БЛАГОЕВГРАД
Страни Съделители – Ибрахим М.Сапунджиев
Съделители – САБРИЕ ТАЙФИ САПУНДЖИЕВА
Съделители – физическо лице
Съделители – физическо лице
Съделители – физическо лице
Съделители – физическо лице
Изключителен собственик(Частна собственост) – физическо лице
Имот(вид, адрес) Поземлен имот, площ по док. – 1000.000 дка, гр.Разлог, местност – ТИШЕТО, обл. БЛАГОЕВГРАД
Страни Съделители – Ибрахим М. Сапунджиев
Съделители – САБРИЕ ТАЙФИ САПУНДЖИЕВА
Съделители – физическо лице
Съделители – физическо лице
Съделители – физическо лице
Съделители – физическо лице
Изключителен собственик(Частна собственост) – Ибрахим М.Сапунджиев
Изключителен собственик(Частна собственост) – САБРИЕ ТАЙФИ САПУНДЖИЕВА
Имот(вид, адрес) Поземлен имот, с площ 2.000 дка, гр.Разлог, местност – ТИШЕТО, обл. БЛАГОЕВГРАД

 

  1. Участие в НПО и други организации:

Няма данни

 

  1. Принадлежност към Държавна сигурност и разузнавателните служби на Българската народна армия

На Сабрие Сапунджиева са извършени седем проверки за принадлежност към Държавна сигурност и разузнавателните служби на Българската народна армия, както следва: на 19.07.2007 г. /Администрация на президента/, 12.02.2008 г. /Министерства/; 27.05.2011 г. /ЦИК/, 27.11.2013 г. /НОИ/, 08.01.2014 г. /Министерски съвет – Кабинет Орешарски/; 09.03.2017 г. /Лица, регистрирани от РИК за кандидати за народни представители в 44 Народно събрание/. Заключението и на седемте проверки е „неустановена принадлежност“.

Източник: http://www.comdos.bg/

ДРУГИ

Черновата на публично представянето бе изпратено на Сабрие Сапунджиева за преглед и коментар на  21.07.2017 г.

 

  1. В медиите
Заглавие и връзка към публикация Медия, автор, дата
Избори 2017: Сабрие Сапунджиева, ДПС: Партията ни ще работи за формиране на ценностно, хомогенно политическо мнозинство, което да излъчи стабилно правителство Фокус, 11.03.2017 г.
Прокуратурата е прекратила разследването срещу Сабрие Сапунджиева, Захариева обжалва Дневник, 23.10.2016 г.
Сабрие Сапунджиева падна от зам.-министър до секретарка за държавно жилище Медиапул, 21.01.2015 г.

 

Календар

септември 2017
П В С Ч П С Н
« юли    
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
252627282930  

В ПАРЛАМЕНТА:

  • Предстоящи събития
  • Пленарни заседания

11:30Председателят на парламента Димитър Главчев и народни представители ще присъстват на церемоният [повече]

11:00 Заседание на Комисия по отбрана12:00Председателят на Народното събрание Димитър Главчев ще се [повече]

09:00 - 14:00 Пленарно заседание11:30 Заседание на Комисия за контрол над службите за сигурност, при [повече]

09:00 - 14:00 Пленарно заседание11:30 Заседание на Комисия за наблюдение на приходните агенции и бор [повече]

19:30Председателят на парламента Димитър Главчев и народни представители ще участват във Велико Търн [повече]

10:00 Заседание на Комисия по правни въпроси [повече]

16:00 Заседание на Комисия по политиките за българите в чужбина [повече]

15:30 Заседание на Комисия по регионална политика, благоустройство и местно самоуправление [повече]

20/09/2017 - 21/09/20171. Избор на членове за съдийската и за прокурорската колегия на Висшия съдебе [повече]

19/09/2017 - 19/09/20171. Избор на управител на Националния осигурителен институт (Процедурата по из [повече]

13/09/2017 - 14/09/20171. Първо гласуване на Законопроект за изменение и допълнение на Закона за хра [повече]

07/09/2017 - 08/09/20171. Проекти на решения за промени в постоянни комисии (Вносители: Цветан Цвета [повече]

01/09/2017 - 01/09/20171. Точка единствена. Парламентарен контрол - 1.9.2017 г. от 9.00 ч., включващ [повече]

26/07/2017 - 28/07/20171. Прекратяване пълномощията на народен представител (Подадена оставка от н. [повече]

Последвайте ни: